מזה כ- 130 שנים עוברים על העם היהודי תהליכים היסטוריים מדהימים – אף יותר מאלו שעברו עליו בדורות הקודמים.

ואנחנו לא רק צופים בהם, אנו גם שותפים בכל זה. בדורות אלו כולנו חלק מסיפור גדול.
לאחר 1800 שנים של גלות בארבע קצוות תבל החל העם היהודי להתקבץ אט אט מכל מקום אליו גלה. בעמל אינסופי, תוך התמודדות עם מגוון אתגרים, קשיים וסיכונים – הצליחו העולים להקים את מדינת היהודים בארץ ישראל.

בראיה היסטורית, אלו שעשו את השינוי היו 'העם היהודי', גוף גדול, בעל שם אחד, אך אנו ב'מכון קורות', כמתמחים בכתיבת ביוגרפיה וב'היסטוריה חברתית', יודעים שההיסטוריה בנויה מאנשים ונשים, שיחד יצרו את התמונה המרהיבה הזו. אם נקשיב להם נוכל לצייר בדייקנות את שקרה ב'תמונה הגדולה' - בזכותכם.
לכן אנו מתעדים סיפורים אישיים ומשפחתיים, סיפורי עדות וגלויות שונות, קהילות ייחודיות ומקומות בעלי סיפור משמעותי בקורות עם ישראל בדורות האחרונים.
כל אחד ואחת שהיו חלק מהציור הנפלא הזה, צריכים לתת את תיאור חלקם ביצירה, כי בראייתנו, אין 'סיפור קטן', כי רק אחד ועוד אחת יוצרים את כל הגודל הקיים לעינינו.
 

כתיבת ביוגרפיה

לכתוב ביוגרפיה זו השליחות שלנו

ואתם ההיסטוריה שלנו !ובלעדיכם – כל זה לא היה קורה.
זהו הכבוד שאנו מבקשים להעניק לכם, וזו האחריות שלנו לדורות הבאים, להנציח את השמות, הפנים, הרגשות, הצבעים, החוויות והטעמים שמאחורי התמונה הכללית.
לכן כה חשוב לנו לתת לכל אחד ואחת את הזכות להותיר לדורות את מורשתו המשפחתית והדבר נעשה באמצעות כתיבת ביוגרפיה מקצועית. אנו רוצים שכל אחד ואחת מן השורשים שהצמיחו את משפחתכם - יונצח, יתועד, וסיפורו יסופר כחלק מהסיפור הגדול שכולנו נוטלים בו חלק.
המוזיאון הוירטואלי של 'מכון קורות' הוקם כדי להשתמש ביכולות שהאינטרנט מאפשר לנו, ולפרסם את חלקם של כל אחד ואחת בהיסטוריה שלנו. בנוסף, יש ל'מכון קורות' הוצאת ספרים – כדי שכל משפחה תוכל להכניס את עצמה הן להיסטוריה הפנים-משפחתית והן להיסטוריה הכללית.
יש דברים שאסור לדחות: איש אינו מעוניין שילדיו יבקשו לדעת על שורשי המשפחה בעת שאין מי שידע לענות לו.

פנו אלינו.
אנו מראיינים, מתעדים וכותבים ביוגרפיה גם בשפה שלכם.
המתנה שתתנו לעצמכם ולמשפחתכם היא מעל ומעבר לכל חשיבות – והיא מגיעה לכם.
אנו יודעים לעשות את העבודה בשבילכם, ונעשה אותה בנאמנות ובמקצועיות - ובעיקר באהבה.
אז, קבלו את הזמנתנו, ונצלו את האפשרות לרשום את קורות משפחתכם בין דפי ההיסטוריה של עם ישראל בדורות האחרונים – כי גם אתם חלק ממנה.
 
למידע נוסף בנושא כתיבת ביוגרפיה הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:
כתיבת ספר ביוגרפיה