מה מיוחד בכתיבת סיפור חיים של אדם?


הרבה אנשים שואלים מדוע להשקיע כסף רב בכתיבת סיפור חיים – והתשובה ברורה, כפולה וקלה להבנה
:
כי כתיבת ספר זה הכבוד שלכם - וזה לנצח.

הרבה אנשים רודפים אחר כבוד וכנראה שכולנו חוטאים בכך לא פעם. אך כשהכבוד באמת מגיע לנו – אין בכך בעיה, להיפך! לשכוח את מה שמגיעים לכם – זו בעיה!

כשאדם הגיע למעמד בו הוא מתבונן לאחור על חייו – הוא מתמלא סיפוק, ובצדק. כי מה שהוא עשה – בעשר אצבעותיו עשה! לאן שאת הגעת – בזכות עצמך הגעת. עשר פעמים היית יכולה להרים ידיים, להתעצל, להתייאש מהדרך הארוכה והמפרכת אך החלטת להתמודד ועשית זאת. רבים כבר אמרו לך 'כל הכבוד, אני לא הייתי מצליחה', ועוד מחמאות, ורק את יודעת כמה קשה הייתה ההתמודדות, כמה עוצמה נדרשה להכריע את הספקות ואת העצלות, אך כמה סיפוק פנימי התמלאת כשסיימת בהצלחה. איזה מעמד מרגש היה זה כשהודיעו לך: אתה עשית את זה! מונית לתפקיד הבכיר.

אנחנו רוצים שידעו על כך, כי זה הכבוד שלנו והוא מגיע לנו, כי הזענו עבורו. לא לקחנו אותו בחינם אל חיקנו.

הנצחת ההישגים, כמו גם הקשיים, לא רק תגרום לדורות הבאים להערכה גדולה כלפיכם – היא גם תהווה מפה מדויקת עבורם, מפה שתסמן להם את היעדים ואת היכולות וכמו תאמר להם: מישהו לפניכם, סבא או סבתא כבר עשו את המסלול הזה, גם להם היה קשה, ואם הם הצליחו, גם את תוכלי, כי את מהם, או אתה.

אי אפשר להשוות שום דבר להנצחה כתובה, מלווה בתמונות ובשפה המתארת את סיפור החיים באישי והמשפחתי: לא כיכר על שמכם, לא מבנה ציבורי וכן, אפילו לא כתיבת ספר תורה. כיון שכל אלו לא יספרו את הסיפור שלכם. אמנם שמכם יתנוסס שם, ואילו כל מה שעומד מאחוריו עדין יהיה מוסתר מעין היקרים לכם.

ואנו נוטים לשכוח, שמה שלא נכתב, נשכח.

אם ילדים או נכדים שוכחים לצלצל לסבא וסבתא כי יש להם המון סיבות טובות, הם עסוקים בדברים חשובים, קריירה, משפחה, ילדים, לימודים, איך ניתן לצפות שהם יזכרו מנין הם באו, מי היו אבות אבותיהם, מה הוא למעשה הסיפור המשפחתי, מה רצו ההורים והוריהם, לְמה הם הגיעו בחייהם, איך הם עשו זאת ואולי אפילו: מדוע קראו אותי בשם הזה ולא באחר – אם זה לא ייחקק בכתב?

כל אלו שאלות חשובות, שאת כולן אנו נוטים לשאול רק כשכבר אין מי שיענה, כי אנחנו מניחים שמה שיש היום יהיה גם מחר, ואין הדבר כן.

לכן, הנצחה היא הדבר המחויב ביותר לעשות, לעצמכם, לעכשיו ולדורות.

והעיקר – לעשות את זה במקום שנותן את הלב ואת המקצועיות, ובעיקר את דרך העשירה ביותר לעשות זאת.
 
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דןא"ל: office@machonkorot.co.il
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דוא"ל: office@machonkorot.co.il