כתיבת סיפור חיים


בראייתנו, כל יום בחיי האדם הינו עשיר בתוכן – כל שכן שנות חיים.
אלפי שנות היסטוריה לימדו שאם אתה כתוב משמע אתה קיים. כמובן, כשיש דברים טובים לספר עליך. ואנחנו יודעים שבמשפחה שלכם יש המון דברים טובים שחייבים להיכתב.
ולא רק עבור הילדים והנכדים – כי אם גם עבור נכדי הנינים וכתבת סיפור חיים היא הפתרון להנציח את העבר.

בתקופה של שטפון מידע, כל אחד ואחת מבקשים את הייחודיות שלהם, לדעת במה הם שונים בתוך אוקיינוס המלל האינסופי השוטף מכל מסך.
וכתיבת ביוגרפיה אישית זו הדרך.
סיפור החיים שלכם מייחד אתכם, כיון שרק אתם עברתם מסלול כזה ואירועים כאלו.
במשך דורות רבים ולאורך מאות שנים, הפריבילגיה להתפרסם היתה נחלת יחידים אך העידן המודרני שינה זאת: הקלות בה ניתן לתעד, באודיו ובוידאו, לצרף תמונות ומסמכים ולהפיק ספר זכרון משפחתי פתחה את האפשרות לכתיבת ספר אישי עבור כל משפחה.

אנו חיים בתקופה מיוחדת, אך לא רק עקב ההתפתחות הטכנולוגית: אנו חיים בתקופה מיוחדת בעיקר עקב המאורעות המיוחדים העוברים עלינו בה. במאורעות אלו נטלו חלק כצופים או כמשתתפים רבבות אנשים. ואמנם, עוד יבואו ימים בהם צאצאי המשפחה ישמחו לדעת שבן משפחתם היה עד לאירועים הגדולים של הדורות הללו, כל שכן שישמחו לדעת שהוא או היא היו מבין הנוטלים חלק בהתרחשות עצמה: כעולים, כבונים, כלוחמים או אף כחולמים.

 רחוק היא מחשבה אחראית, שעושה חסד לדורות רבים קדימה, גם אלו שלא נכיר, אבל אין ספק שהם יכירו לנו טובה, ותודה גדולה.
 

מתי לכתוב סיפור חיים

ושאלה משמעותית מאד היא שאלת העיתוי - אסור להפסיד את הרגע הנכון.
את כתיבת סיפור החיים חייבים לעשות זאת בעוד בני המשפחה שיתעדו את חייהם נמצאים במלא כוחם, ביכולתם לאחזר את הפרטים במדוייק, את התאריכים, את שמות המקומות והאנשים, ובייחוד את ההרגשות, אלו שנותנות את הטעם לזכרונות.
לצערנו, אנחנו נוטים לחשוב שכל מה שגדלנו עליו, שהיה אתמול וקיים גם היום יוותר כך גם מחר. אך לעיתים הבלתי צפוי פולש לחיינו, ומאגר השאלות שתיכננו לשאול נותר דומם באין מענה.

לא פעם ולא פעמיים נפגשנו במציאות בה עד שהרעיון לכתיבת ביוגרפיה משפחתית עבר לביצוע עצמו, היה כבר קשה עד בלתי אפשרי להפיק את התיעוד: קשה, אם מפני מחלה או חולשת הזיכרון, ולעיתים בלתי אפשרי בכלל...
לכן אסור לדחות את התיעוד.
חייבים לחשוב קדימה ורחוק: הדורות הרבים שלפנינו יוכלו להתחבר לחבל המשפחתי שהתחיל אי שם בדורות. ספר משפחתי יתן לדורות הבאים את קצה החוט שמקשר אותו ומעניק פשר לחייו, מקור גאוה לקורותיו, ותמונת מראה על מי הוא ומה חייו.

המחשבה לטווח רחוק היא מחשבה אחראית, שעושה חסד לדורות רבים קדימה, גם אלו שלא נכיר, אבל אין ספק שהם יכירו לנו טובה, ותודה גדולה.
 
למידע נוסף אנא מלאו את הפרטים
 ונחזור אליכם בהקדם:
כתיבת סיפור חיים
 
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דןא"ל: office@machonkorot.co.il
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דוא"ל: office@machonkorot.co.il