כתיבת ספר אישי


כמעט כל מי שפנה אלינו לכתיבת סיפור אישי ומשפחתי שלו או של הוריו סיפר סיפור דומה: "ניסינו לכתוב לבד, חשבנו שנמצא לכך את הזמן, אך זה נמשך כבר 10 שנים ולא הצלחנו להתפנות לכך".
אנחנו מכירים זאת מנושאים שוטפים, בין אם דברים הזקוקים לתיקון, עבודות שיש להגיש, טיפולים אלו ואחרים שיש לעשות: "אנחנו כבר נתפנה ונטפל בזה" - אך הזמן חולף וחלילה, האנשים שיכלו להעשיר את הסיפור שוב לא יוכלו לעשות זאת. בינתיים, החומרים הולכים ומצטברים – וסיום המשימה הפך קשה יותר להשגה.
 
למידע נוסף אנא מלאו את הפרטים
 ונחזור אליכם בהקדם:

כמו בכל תחום בחיים, יש אנשי מקצוע שלידיהם יש למסור את הביצוע מתחילתו, ללוות את איש המקצוע לאורך הדרך ולחגוג יחד סיום איכותי. גם כשמדובר בכתיבת סיפור אישי – אל תעשו זאת בעצמכם. לא שאתם לא יכולים, אתם יכולים, רק שלא ברור שיש לכם את הפניות לכך, את כל החודשים הארוכים שנדרשים לשם כך, ואת כל ההתמחויות בתחומים הכרוכים בכך: הפקה, כתיבה, עריכה, גרפיקה, צילום, דפוס ועוד.
נכון, אנשים רבים נרתעים מהמחיר של כתיבת סיפור אישי משפחתי, אך האמת היא שיש בכך טעות כפולה: המחיר לא חייב להיות גבוה, ויכול להסתכם במספר אלפי שקלים באם רוצים תיעוד שאינו רחב היקף - אך יש נקודה נוספת למחשבה: על מוצרי מותרות רבים אנחנו נוטים להוציא סכומים גבוהים בהרבה מכתיבת ספר זיכרון משפחתי, וביניהם טיסות לחו"ל, שמחות נוצצות, החלפת רכב שאינה הכרחית תמיד ו... אפילו על דברים רוחניים כמו תרומת ספר תורה לעילוי נשמתו של בן משפחה. כתיבת סיפור אישי עולה פחות מרבע מהנצחה בכתיבת ספר תורה, שלעיתים רק שוכן כבוד בארון הקודש - אך למעשה אין להכיר דרכו את סיפור חייו של אותו נפטר או נפטרת יקרים ואהובים.

גם הנצחה בכיכר עירונית, בספרייה ציבורית או במונומנט אומנותי לא יספרו את סיפור החיים המרגש של האדם שביקש להישאר בזכרון אצל הקרובים אליו. מאורעות חייו, סיפורי ילדותו וזכרון הוריו, סביו וסבתותיו יעשירו את הידע המשפחתי ויעניקו מימד של עומק להזדהות המשפחתית של כל הדורות הבאים הרבה יותר.
מסירת ביצוע הפרוייקט לידיו האמונות של צוות המראיינים והכותבים של 'מכון קורות' יבטיחו לכם את האפשרות לברך על המוגמר בהקדם, בחגיגה משפחתית מכובדת, שתתרום באופן ממשי לאיכות החיים של הדור המבוגר במשפחה.
בדרך כלל, נמשכת הפקת ספר כשלושת רבעי שנה, אך לעיתים ניתן לעשות זאת מהר יותר, במידה ובני המשפחה מתגייסים לנושא ומבצעים את ההדרכות והעצות בהן אנו מציידים אותם.

זה שוה וזה כדאי, כי אין כמו ספר שנפתח ובו אתה מוצא את יקיריך - גיבוריו.
 


תהליך כתיבת ספר אישי

סיפור מסע אישי
 
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דןא"ל: office@machonkorot.co.il
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דוא"ל: office@machonkorot.co.il