סיפור אישי


כתיבת ספר זיכרון הינה תהליך נפלא למשפחה כולה ולגיבורי התיעוד בפרט. אנחנו רואים את האם שבה ומתעוררת לזיכרונות חיים, את הגיבור שב לימי עלומיו, את זכרונות החיים מהמשפחה הגרעינית מחזירים את הסומק ללחיים, גם אם המשך הסיפור לא היה ורוד: כי תמיד נעים להיזכר בילדות נשכחת.
במרוץ החיים, לא מתאפשר לנו להקשיב לאותם סיפורים שוב ושוב. הרי גדלתם עליהם. שוב אין הם מעוררים אתכם. אבל אותנו הם מעוררים. אנחנו א ו ה ב י ם להקשיב למבוגרים ולסיפוריהם. המחשבה על אודות ההיסטוריה, המונח הגדול הזה, ואיך הוא נרקם מאלפי נשים וגברים שעשו אותו, שהביאו אותו לידי התקיימות והתרחשות מרגשים אותנו שוב ושוב.
 
למידע נוסף אנא מלאו את הפרטים
 ונחזור אליכם בהקדם:

התהליך בו שיחה מוקלטת ומוסרטת הופכת לספר הינו תהליך פורה ומרתק. לאט לאט, אות אחר אות, מילה אחר מילה ומשפט אחר משפט נדבקים הקטעים ונרקמים לפרקים שבונים ספר שלם.
אט אט אתם מחליטים אילו תמונות לשלב בספר שלכם, אילו מסמכים, מכתבים, קטעי עיתונות, תעודות ואותות תרצו שיביטו בכם מבין הדפים... ואתם כבר רואים את עצמכם מגישים בעינים בורקות את הספר לבני משפחה ומכרים.
ושוב, אימא או אבא הפכו לגיבורים, גיבורי הסיפור, גיבורי החיים שהם עצמם יצרו, הם לבדם צלחו והנחילו לדורות הבאים חיים משל עצמם וכל זאת בכתיבת ספר זיכרון לשימור העבר.

גם תהליך ההגהה אותו תבצעו [לאחר ההגהה השלנו] יעורר בכם זכרונות על פרטים נוספים בהם נזכרתם, על דיוק בעובדות או תיקון טעות שנעשתה בראיון או בעריכה, והשותפות הזו ביצירת האומנות התרבותית משפחתית שלכם תכניס את המשפחה לקלחת עשייה מזרימת חיים.
אז יגיעו שלב קריאת השם לרך הנולד - שם הספר, שלב בחירת תמונת הכריכה שלו והעיצוב הגרפי, כשאת המסע הזה לפרטיו אנו עושים יד ביד עמכם ועם אנשי המקצוע שלנו – עד שחבילת הספרים מגיעה עם השליח לביתכם.
זו הייחודיות שלנו: באחת, אתם יודעים שכל התהליך הארוך של ראיונות, הקלטה, צילום וידאו, עריכה לשונית, כרונולוגית, ספרותית, הגהה מקצועית, עיצוב כריכה, עימוד והדפסת 50 עותקים ראשונים – כל אלו באים בחבילה אחת - כשאתם רק לוחצים START ואנו מבצעים את כל השאר .

הרוח הזו שמנשבת בין הזיכרונות, החופש לדעת שהעבודה נעשית ועליכם אך להמתין בחגיגיות לטכס הסיום המרגש, נותנים לכם לא רק שקט אלא גם התרגשות שיודעת שהנה, בעוד מספר חודשים החלום הגדול, שהוא גם חוב לעצמכם, יגיע להתגשמותו.
וזה בהישג ידכם.

אתם חייבים זאת לדורות הבאים ולדורות שמעליכם – הם רוצים את כולכם מחוברים כמשפחה אחת שמחה ומאושרת,
ואנו כאן בכדי להגשים לכם חלום זה.

 


תהליך כתיבת סיפור אישי

כתיבת ספר אישי
 
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דןא"ל: office@machonkorot.co.il
מכון קורות: טלפון: 1-800-202-156   |   דוא"ל: office@machonkorot.co.il